Blokady, bariery i słupki parkingowe

Blokady i bariery parkingowe – zastosowanie

Zadbanie o sprawne i bezpieczne poruszanie się po zatłoczonych parkingach może być problematyczne. Szczególnie jeżeli mowa o wielkich miastach i najbardziej ruchliwym centrum. W takich miejscach często można spotkać poirytowanych kierowców walczących o wolne miejsce parkingowe. Niestety, ta frustracja znacznie zwiększa szanse wypadków. Aby jak najbardziej usprawnić ruch i zakomunikować kierowcom jak należy się poruszać po danym terenie stosuje się blokady parkingowe.

Głównym czynnikiem przemawiającym za korzystaniem z tego typu blokad na parkinach jest właśnie bezpieczeństwo. Dobrze widoczne, rzucające się w oczy słupki parkingowe czy barierki oddzielą strefy przeznaczone dla ruchu samochodowego od miejsc dla pieszych. Pozwolą także na wyznaczenie obszaru parkowania dla kierowców.

Blokady parkingowe – podział na rodzaje

Tego typu blokady możemy podzielić ze względu na zastosowanie, pewne cechy charakterystyczne czy chociażby ich kształt:

  • Bariery parkingowe – mogą pełnić funkcję słupków, bądź służyć do wyznaczania miejsc zabronionych dla ruchu samochodowego.
  • Słupki parkingowe – najczęściej służą do wydzielania zabronionych stref parkowania. Coraz częściej montowane są chowane słupki parkingowe.
  • Szlabany parkingowe – znajdują zastosowanie przy wjeździe/wyjeździe parkingu. Nowoczesne szlabany pozwalają na w pełni automatyczną obsługę klienta parkingu. Wyposażone w czytniki kart magnetycznych, rejestratory, bileterki, karty magnetyczne, kontrole dostępu, automatyczne systemy parkingowe, parkomaty automatyczne. Zdarza się również trafić na szlabany otwieranie ręcznie, aczkolwiek coraz rzadziej. W przypadku szlabanów stosowanych na osiedlach, aby zabezpieczyć prywatne miejsca parkingowe korzysta się z technologii sterowanych pilotem.

Brak miejsc postojowych? Postaw na bariery parkingowe!

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo pełną gamę wyrobów, które skutecznie zaimplementować można na parkingach np. supermarketów. Proponujemy skuteczne: bariery parkingowe, blokady oraz słupki parkingowe. Te akcesoria pomogą zastrzec miejsce na parkingu wyłącznie dla klientów Państwa sklepu. Nasze wyroby wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Należy uczyć kierowców respektowania obowiązujących norm, dlatego nasze produkty zagwarantują skuteczne zaplanowanie miejsc postojowych.

bariery parkingowe

11 października 2017

Jak zabezpieczyć miejsce parkingowe?

Jak zabezpieczyć miejsce parkingowe?   Parkowanie to jeden z czynników, który może utrudnić życie nie tylko innym właścicielom aut, ale przede wszystkim władzom samorządowym biorącym odpowiedzialność […]