Barierka harmonijkowa
Barierki harmonijkowe
5 czerwca 2017
Ogrodzenia zwieńczone koncertiną 450mm
16 października 2017

Jak zabezpieczyć miejsce parkingowe?

 

blokady parkingowe

Parkowanie to jeden z czynników, który może utrudnić życie nie tylko innym właścicielom aut, ale przede wszystkim władzom samorządowym biorącym odpowiedzialność za miasto. Piraci drogowi są nieustępliwi, a błędy w parkowaniu i nieprzestrzeganie zasad drogowego savoir-vivre to nagminny problem. Zastawiona brama wjazdowa, zablokowane wejście do sklepu i wiele innych sytuacji, które uniemożliwiają zajęcie własnego miejsca parkingowego. Zatem jak zabezpieczyć miejsce parkingowe?

Zabezpieczeniem, które skutecznie uniemożliwi wjeżdżanie pojazdów na teren i parkowanie w miejscach niedozwolonych, są blokady parkingowe. To najlepszy sposób na zasygnalizowanie, że dane miejsce jest wykluczone z korzystania przez osoby nieupoważnione. Coraz więcej samochodów w przestrzeni publicznej, płatne parkingi lub co gorsza brak miejsc na parkingach strzeżonych skłania kierowców do szukania miejsca gdziekolwiek.

Niestety rozwiązania te prowadzą nie tylko do parkowania w złym obszarze, ale bardzo często dochodzi do niewłaściwego parkowania. Najczęściej spotykane błędy to zajętych kilka miejsc, odcinanie możliwości dojazdu do prywatnych posesji etc. Nie zawsze tablica ostrzegawcza z zakazem parkowania jest skuteczna, dlatego warto zastosować środki o nieco większym zasięgu, które są bezsprzecznie widoczne dla kierowcy.

 

Rodzaje barier parkingowych

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, które przez swoją prostotę skutecznie wyegzekwują łamane zasady i nakłonią do przestrzegania komunikatów.

  • Składane blokady parkingowe to przytwierdzone do podłoża rury, składające się ze skrzyżowanych ramion. Stabilna konstrukcja, odporna na czynniki zewnętrzne skutecznie zabezpieczy miejsce parkingowe przed niepożądanymi pojazdami.
  • Odbojnice – to kolejny przykład blokady wykonanej ze stalowych rur, która jest trwale montowana w podłoże. Najlepiej sprawdza się tradycyjne wmurowanie słupków, jednakże istnieje możliwość specjalistycznego mocowania.
  • Słupki parkingowe to rozwiązanie uniwersalne i uzależnione od indywidualnych potrzeb. Z powodzeniem stosowane w przestrzeni miejskiej, nie tylko jako zabezpieczenie miejsc parkingowych, ale również jako bariera przed wjazdem w miejsca niedozwolone.

 

Dlaczego warto wybrać bariery parkingowe?

Bariery parkingowe wykonane z wysokiej jakości materiałów to inwestycja na lata, a mocowanie do podłoża za pomocą stopy zabezpiecza przed demontażem i kradzieżą. Ponadto konstrukcja jest blokowana za pomocą kłódki lub zamka patentowego. Zabezpieczone warstwą ocynku i farby w kolorze RAL w widocznym odcieniu nauczy nieumiejętnych kierowców przestrzegania zakazów.